Alert Police Unit

Airsoftový team. Vitajte na stránke. Здраствуй! Welcome! Willkommen!

Náš znak

Novinky


Nevieš kam na akciu? pozri www.respawn.sk

Recenzia COBRA MT975C www.airosft...

Zákon o strelných zbraniach a strelive www.bnk.webgarden.cz/n...

Čo je milsim? www.bnk.webgarden.cz/c...

Anders Russell. Vojna nie je o tom, kto má pravdu, ale o tom, kto zostane.

*VTIP* N/A

SR vlajka

Kalendář

Vyberte jazyk:


poznámka: preklad zabezpečil Google Translate. Chyby v preklade a nezrozumiteľnosť sa vyskytujú

Články

Dovoz paintballového vybavení z USA

Otázka: Dovoz paintballového vybavení z USA Dobry den, budu platit clo či DPH u zásilky, která je označena jako dar od soukromé osoby soukromé osobě a částka deklarována bude nižší než 6000 Kč? Kolik je případná sazba cla na paintbalové vybaveni, konkrétně značkovače, které jsou uvedeny v zákoně jako zbraň kategorie D. V případě, ze by celní správa zásilku otevřela, bude vycházet z ceny v USA, či z ceny v CR. Např. běžná cena značkovače je 219 USD ale v CR téměř 8000.

Odpoveď: Dobrý den,


pokud se jedná o zásilku mezi soukromými osobami a deklarovaná hodnota je nižší než 6000 Kč, použije se paušální sazba cla 3,5% (použije se do hodnoty zásilky 350 EUR) . Pokud by hodnota zásilky nepřevyšovala 45 EUR, byla by zásilka od cla osvobozena.
DPH budete platit běžnou sazbu 19% - zde předpokládáme, že obsažené zboží nepodléhá snížené sazbě DPH (seznam výrobků se sníženou sazbou DPH najdete na: http://business.center.cz/business/pravo/zakony/dph/priloha1.aspx).
V případě paušálního cla se tedy neužívá smluvní celní sazba pro jedotlivá zboží dle Jednotného celního sazebníku.

Do základu pro vyměření daně z přidané hodnoty při dovozu zboží se kromě celní hodnoty a připadajícího cla a spotřební daně vždy zahrnují i náklady na přepravu, tedy i poštovné.

Celní správa by při oceňování měla postupovat na základě ceny, za kterou bylo zboží zakoupeno. Pro podrobnosti však radši kontaktujte její pracovníky – viz: http://www.cs.mfcr.cz/.

Žádné komentáře
 
Copyright © 2007 - 2009 drakenSE™, APU TN™, bnk.webgarden.cz